Napište nám

KDirSign – elektronický podpis a ověřování výsledků zeměměřických činností

Program KDirSign (ke stažení zde) je určen pro ověření výsledku zeměměřické činnosti v elektronické podobě podle § 16 odst. 2 písm. a) až c) zákona o zeměměřictví. Zajišťuje vytvoření textového souboru s otisky souborů tvořících ověřovaný výsledek, jeho opatření externím kvalifikovaným elektronickým podpisem a externím kvalifikovaným časovým razítkem. Program není určen k ověření geometrického plánu ve formátu PDF, ale pouze pro podepsání jejich integrity. Samotný elektronický podpis musí obsahovat text Autorizovaný zeměměřický inženýr, rozsah autorizace: <rozsah>, číslo autorizace: <číslo>, který je vypsán v poli kvalifikovaného certifikátu „Jiné Jméno“.

V rámci tohoto článku se zaměříme zejména na nastavení elektronického podpisu a časových razítek, které jsou pro práci s programem nezbytné.

Jakmile aplikaci stáhnete, rozbalíte a spustíte, je prvním nutným krokem nastavení časových razítek. Ta zaručují, že uvedená data v elektronické podobě existovala v určitý časový okamžik v dané podobě, tzn. s průkazným datem a časem. Než se však pustíte do nastavování, je třeba si časová razítka zakoupit (obvykle formou předplaceného balíčku). Pokud zakoupíte časová razítka přes náš e-shop usbtokeny.cz, s nastavením  programu vám vzdáleně můžeme pomoci.

Pokud budete nastavovat časová razítka sami, klikněte na Nastavení a vložte získané přístupy, tj. Jméno, Heslo a URL TSA. Nakonec zavřete okno tlačítkem Uložit.

Dále vyberte složku, v níž máte připravené potřebné dokumenty tlačítkem v pravém dolním rohu s třemi tečkami. Práce s programem je dále dobře popsána na této adrese – https://www.cuzk.cz/Je-dobre-vedet/Zivotni-situace/Overovani-vysledku-zememerickych-cinnosti-v-elektr/KDirSign_navod-k-aplikaci.aspx 

Nakonec klikněte na Podepsat. Pro podepsání je třeba mít elektronický podpis, resp. kvalifikovaný certifikát. Opatřit si jej můžete opět na České poště v rámci služby PostSignum, nebo prostřednictvím naší služby Zřízení elektronického podpisu. Program pak vytvoří podepsaný textový soubor v tomto formátu 

<Číslo a rok autorizace>
<Datum vytvoření>
<Jméno autorizované osoby>
—-
<Jméno souboru pro autorizaci>;<Hash souboru>
<Jméno souboru pro autorizaci>;<Hash souboru>
<Jméno souboru pro autorizaci>;<Hash souboru>

Sdílet návod

Máte zájem o zřízení elektronického podpisu?

Elektronický podpis pro firmy a organizace

3 900 Kč Návštěva specialisty u vás
364 Kč Kvalifikovaný certifikát

Obnova certifikátu PostSignum

2 500 Kč Návštěva specialisty u vás
nebo
1 200 Kč Pomoc on-line a tel. (1 podpis)
364 Kč Kvalifikovaný certifikát

  Nezávazná poptávka

  Odeslání poptávky vás k ničemu nezavazuje. Budeme Vás kontaktovat do 24 hod. s dalším postupem.
  Ceny jsou uvedeny bez DPH. Doprava po Praze, Brně, Zlíně a Ostravě ZDARMA. Zobrazit kompletní ceník pro více informací.

  Děkujeme za Vaši nezávaznou poptávku.

  Do 24 hodin se Vám ozveme s nabídkou a dalším postupem. Hezký den!

  Děkujeme za Vaši nezávaznou poptávku.

  Do 24 hodin se Vám ozveme s nabídkou a dalším postupem. Hezký den!