Zřízení elektronického podpisu

Elektronický podpis (při použití kvalifikovaného nebo komerčního certifikátu PostSignum) nachází své využití při podepisování obchodních smluv a jiných dokumentů, dále při komunikaci se státní správou, jako jsou Finanční úřad, ČSSZ a je jej taktéž možné využít pro šifrování e-mailů, což zvyšuje jejich zabezpečení. Elektronický podpis je také obvykle nutné zřídit, pokud chcete podávat nabídky na veřejné zakázky např. prostřednictvím portálů NEN, TENDERARENA a dalších.

Zřízení elektronického podpisu však nebývá pro běžného uživatele triviální. Obvyklý postup zahrnuje stažení nezbytné dokumentace z postsignum.cz, korektní vyplnění všech listin, v příslušném programu vygenerování žádosti o certifikát, návštěvu České pošty (CzechPOINT), zde pak podpis smluv a následně nastavení certifikátu na svém počítači.

Krása naší služby spočívá v tom, že prakticky nic z výše uvedeného nebudete muset absolvovat. Konzultant vás navštíví ve vaší kanceláří, vše za vás vyplní, ověří vaši totožnost a certifikát během cca 1 hodiny vystaví a nastaví. Přehledněji je celý postup popsán níže.