Napište nám
Elektronické autorizační razítko ČKAIT

Elektronické autorizační razítko ČKAIT

 • Kval. certifikáty PostSignum
 • Zřízení ve vaší kanceláři
 • Zaškolení Windows // MacOS

Co je elektronické autorizační razítko?

Elektronické autorizační razítko bylo uzákoněno jako alternativa otisku razítka a vlastnoručního podpisu na základě doplnění Autorizačního zákona č. 360/1992 Sb. o nové ustanovení § 13 odst. 3 písm. b) zákonem č. 47/2020 Sb., a to s účinností od 1. 1. 2022. Nové ustanovení zní následovně:

Dokument související s výkonem činnosti autorizované osoby musí být opatřen kvalifikovaným elektronickým podpisem, založeným na kvalifikovaném certifikátu, obsahujícím jméno autorizované osoby, číslo, pod nímž je zapsána v seznamu autorizovaných osob vedeném Komorou, obor, popřípadě specializaci, označení Komory, a opatřen kvalifikovaným elektronickým časovým razítkem.

Po 1.1.2024 budou navíc členům ČKAIT hromadně zřízeny datové schránky typu PFO. V rámci nich bude mj. umožněno odesílat a přijímat velkoobjemové datové zprávy do 1 GB. Tato změna se týká nejen veřejnoprávních zpráv, ale i soukromoprávních datových zpráv. Podat elektronickou projektovou dokumentaci opatřenou elektronickým autorizačním razítkem na stavební úřad do spuštění Portálu stavebníka bude snazší. Více se dozvíte v novinkách na stránkách ČKAIT.

Jak si jej zřídit?

Jste-li členem ČKAIT, pravděpodobně vás zřízení Elektronického časového razítka v souvislosti s vedením elektronického stavebního deníku a plánovaného Portálu stavebníka nemine. K úspěšnému přechodu na Elektronické autorizační razítko je třeba si opatřit USB token, nebo čipovou kartu (lze nahrát i na eObčanku), do něj vygenerovat kvalifikovaný certifikát a zajistit si předplacený balíček kvalifikovaných časových razítek. Běžný postup získání takového razítka uvedený na stránkách https://www.ckait.cz/elektronicke-autorizacni-razitko je však poměrně zdlouhavý a pro běžného uživatele velmi časově náročný. Zahrnuje totiž kromě výše uvedeného přihlášení člena přes PostSignum, návštěvu pobočky České pošty a kompletní konfiguraci USB tokenu na počítači.

Lze to i jednodušeji

Chcete-li ušetřit čas, rádi vás celým procesem jakožto externí registrační autorita PostSignum osobně provedeme, kvalifikovaný certifikát pro Elektronické autorizační razítko vám na námi dodaném USB tokenu zřídíme, nastavíme vám odběr časových razítek a vše vám během 1 hodiny ve vašem sídle názorně vysvětlíme.

V současné chvíli vám můžeme tuto službu nabídnout za cenu 5104 Kč + DPH za veškeré práce a produkty. Cena se týká Prahy, Brna, Českých Budějovic, Ostravy a Zlína. Mimo tato města účtujeme cestovné 10 Kč + DPH / km. Celková výše uvedená cena sestává z následujících položek:

 • Výjezd konzultanta, příprava smluvní dokumentace, vygenerování kvalifikovaného certifikátu a jeho nastavení – 3.900 Kč + DPH
 • Jednoletý kvalifikovaný certifikát PostSignum – 364 Kč + DPH (případně též možnost vydat tříletý certifikát)
 • USB token SafeNet eToken 5110CC (940) – 740 Kč + DPH (případně je též možnost dodat čtečku a certifikát generovat do vaší eObčanky)
 • Balíček 100 ks kvalifikovaných časových razítek PostSignum – 100 Kč + DPH
 • Zaškolení práce s el. autorizačním razítkem – v ceně

Jak si domluvit schůzku?

Máte-li tedy o naši službu zájem, napište nám prosím na obchod@elektronickypodpis.cz nebo prostřednictvím poptávkového formuláře níže. Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku a prodiskutujeme, co bude potřeba.

Máte zájem o Elektronické autorizační razítko?

Elektronické autorizační razítko

5104 Kč + DPH Celková cena pro města uvedená výše.

  Nezávazná poptávka

  Odeslání poptávky vás k ničemu nezavazuje. Budeme Vás kontaktovat do 24 hod. s dalším postupem.
  Ceny jsou uvedeny bez DPH. Doprava po Praze, Brně, Zlíně a Ostravě ZDARMA. Zobrazit kompletní ceník pro více informací.

  Děkujeme za Vaši nezávaznou poptávku.

  Do 24 hodin se Vám ozveme s nabídkou a dalším postupem. Hezký den!

  Děkujeme za Vaši nezávaznou poptávku.

  Do 24 hodin se Vám ozveme s nabídkou a dalším postupem. Hezký den!