Napište nám
Elektronické autorizační razítko ČKAIT

Elektronické autorizační razítko ČKAIT

 • Kval. certifikáty PostSignum
 • Zřízení ve vaší kanceláři
 • Zaškolení Windows // MacOS

Co je elektronické autorizační razítko?

Elektronické autorizační razítko bylo uzákoněno jako alternativa otisku razítka a vlastnoručního podpisu na základě doplnění Autorizačního zákona č. 360/1992 Sb. o nové ustanovení § 13 odst. 3 písm. b) zákonem č. 47/2020 Sb., a to s účinností od 1. 1. 2022. Nové ustanovení zní následovně:

Dokument související s výkonem činnosti autorizované osoby musí být opatřen kvalifikovaným elektronickým podpisem, založeným na kvalifikovaném certifikátu, obsahujícím jméno autorizované osoby, číslo, pod nímž je zapsána v seznamu autorizovaných osob vedeném Komorou, obor, popřípadě specializaci, označení Komory, a opatřen kvalifikovaným elektronickým časovým razítkem.

Jak si jej zřídit?

Jste-li členem ČKAIT, pravděpodobně vás zřízení Elektronického časového razítka nemine. Běžný postup získání takového razítka uvedený na stránkách https://www.ckait.cz/elektronicke-autorizacni-razitko je však nicméně poměrně zdlouhavý a pro běžného uživatele náročný. Zahrnuje totiž přihlášení člena přes PostSignum, objednání USB tokenu, objednání poukázky, vygenerování žádosti o certifikát,  návštěvu pobočky České pošty a kompletní konfiguraci USB tokenu.

Lze to i jednodušeji

Chcete-li ušetřit čas, rádi vás celým procesem jakožto externí registrační autorita PostSignum osobně provedeme, kvalifikovaný certifikát pro Elektronické autorizační razítko vám na námi dodaném USB tokenu zřídíme, nastavíme vám odběr časových razítek a vše vám během 1 hodiny ve vašem sídle názorně vysvětlíme.

V současné chvíli vám navíc můžeme do 30.9.2023 nabídnout zvýhodněnou cenu 3800 Kč + DPH za veškeré práce a produkty. Cena se týká Prahy, Brna, Českých Budějovic, Ostravy a Zlína. Mimo tato města účtujeme cestovné 10 Kč + DPH / km. Celková výše uvedená cena sestává z následujících položek:

 • Výjezd konzultanta, příprava smluvní dokumentace, vygenerování kvalifikovaného certifikátu a jeho nastavení – 2.633 Kč + DPH
 • Jednoletý kvalifikovaný certifikát PostSignum – 327 Kč + DPH (případně též možnost vydat tříletý certifikát)
 • USB token SafeNet eToken 5110CC (940) – 740 Kč + DPH (případně je též možnost dodat čtečku a certifikát generovat do vaší eObčanky)
 • Balíček 100 ks kvalifikovaných časových razítek PostSignum – 100 Kč + DPH
 • Zaškolení práce s el. autorizačním razítkem – v ceně

Jak si domluvit schůzku?

Máte-li tedy o naši službu zájem, napište nám prosím na obchod@elektronickypodpis.cz nebo prostřednictvím poptávkového formuláře níže. Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku a prodiskutujeme, co bude potřeba.

Máte zájem o Elektronické autorizační razítko?

Elektronické autorizační razítko

3800 Kč + DPH Celková cena platná do 31.8.2023 pro města uvedená výše.

  Nezávazná poptávka

  Odeslání poptávky vás k ničemu nezavazuje. Budeme Vás kontaktovat do 24 hod. s dalším postupem.
  Ceny jsou uvedeny bez DPH. Doprava po Praze, Brně, Českých Budějovicích, Zlíně a Ostravě ZDARMA. Zobrazit kompletní ceník pro více informací.

  Děkujeme za Vaši nezávaznou poptávku.

  Do 24 hodin se Vám ozveme s nabídkou a dalším postupem. Hezký den!

  Děkujeme za Vaši nezávaznou poptávku.

  Do 24 hodin se Vám ozveme s nabídkou a dalším postupem. Hezký den!