Napište nám

Zaručená a kvalifikovaná elektronická pečeť a rozdíly mezi nimi

V tomto článku se budeme zabývat elektronickými pečetěmi jejich použitím a druhy. Elektronická pečeť slouží jako důkaz, že elektronický dokument vydala určitá právnická osoba, a poskytovala jistotu o původu a integritě dokumentu. Oproti tomu kvalifikovaný certifikát pro elektronický podpis je vydáván vždy fyzické osobě. 

Základní dělení pečetí je na Zaručenou elektronickou pečeť a na Kvalifikovanou elektronickou pečeť. Obě je pak možné dělit na pečetě, které jsou čistě vázány na právnickou osobu, nebo na pečetě, které mají uvedenou fyzickou osobu (typicky osoba, která v rámci firmy odpovídá za dané dokumenty). 

Zaručená elektronická pečeť je založena na kvalifikovaném certifikátu, který je vydaný akreditovanou certifikační autoritou uvedenou zde. Jakékoli pečetě vydané někým jiným, tedy neuvedeným na seznamu, jsou nemají potřebnou právní hodnotu. 

Kvalifikovaná elektronická pečeť musí být navíc vytvořená na kvalifikovaném prostředku, který prošel certifikací. Ve své podstatě se jedná a druh čipového zařízení, na které je pečeť vytvořena. Typicky se jedná o čipovou kartu, USB token, nebo větší výkonné řešení v podobě HSM modulu

Pokud máte k tématu nějaké otázky, můžete se nám ozvat na obchod@elektronickypodpis.cz, nebo nám napsat prostřednictvím kontaktního formuláře. Rádi s vámi vše zkonzultujeme, navrhneme vhodné řešení a zajistíme kompletní implementaci.

Sdílet článek

Máte zájem o zřízení elektronického podpisu?

Elektronický podpis pro firmy a organizace

3 900 Kč Návštěva specialisty u vás
364 Kč Kvalifikovaný certifikát

Obnova certifikátu PostSignum

2 500 Kč Návštěva specialisty u vás
nebo
1 200 Kč Pomoc on-line a tel. (1 podpis)
364 Kč Kvalifikovaný certifikát

  Nezávazná poptávka

  Odeslání poptávky vás k ničemu nezavazuje. Budeme Vás kontaktovat do 24 hod. s dalším postupem.
  Ceny jsou uvedeny bez DPH. Doprava po Praze, Brně, Zlíně a Ostravě ZDARMA. Zobrazit kompletní ceník pro více informací.

  Děkujeme za Vaši nezávaznou poptávku.

  Do 24 hodin se Vám ozveme s nabídkou a dalším postupem. Hezký den!

  Děkujeme za Vaši nezávaznou poptávku.

  Do 24 hodin se Vám ozveme s nabídkou a dalším postupem. Hezký den!