Napište nám

Kvalifikovaný a komerční certifikát (rozdíly)

Kvalifikovaný osobní certifikát – pozor, nezaměňujte kvalifikovaný elektronický podpis a kvalifikovaný osobní certifikát. Jak zaručený, tak kvalifikovaný elektronický podpis jsou založeny na kvalifikovaném certifikátu. Tím je možné podepisovat dokumenty (PDF, MS Word a další), či jej využívat v rámci různých webových aplikací (podávání nabídek na veřejné zakázky apod.). Cena kvalifikovaného osobního certifikátu PostSignum činí 396 Kč s DPH.

Komerční osobní certifikát – slouží např. k bezpečnému přihlašování, podepisování a šifrování e-mailů (tedy pro bezpečnou komunikaci). Cena komerčního osobního certifikátu PostSignum činí 348 Kč s DPH. Komerční certifikát není automaticky uznáván úřady státní správy.

Kvalifikovaný elektronický podpis – elektronický podpis s nejvyšším stupněm důvěryhodnosti a zabezpečení. Jedná se o elektronický podpis, který je vytvořen kvalifikovaným (QSCD) prostředkem (tj. např. USB tokenem nebo čipovou kartou) a který je založen na kvalifikovaném certifikátu pro elektronické podpisy. Tento požadavek plyne z nařízení eIDAS – to vešlo v účinnost 20.9.2018. Více o této problematice naleznete na stránce Kvalifikovaný elektronický podpis.

Sdílet článek

Máte zájem o zřízení elektronického podpisu?

Elektronický podpis pro firmy a organizace

3 900 Kč Návštěva specialisty u vás
327 Kč Kvalifikovaný certifikát

Obnova certifikátu PostSignum

2 500 Kč Návštěva specialisty u vás
nebo
1 200 Kč Pomoc on-line a tel. (1 podpis)
327 Kč Kvalifikovaný certifikát

  Nezávazná poptávka

  Odeslání poptávky vás k ničemu nezavazuje. Budeme Vás kontaktovat do 24 hod. s dalším postupem.
  Ceny jsou uvedeny bez DPH. Doprava po Praze, Brně, Českých Budějovicích, Zlíně a Ostravě ZDARMA. Zobrazit kompletní ceník pro více informací.

  Děkujeme za Vaši nezávaznou poptávku.

  Do 24 hodin se Vám ozveme s nabídkou a dalším postupem. Hezký den!

  Děkujeme za Vaši nezávaznou poptávku.

  Do 24 hodin se Vám ozveme s nabídkou a dalším postupem. Hezký den!